open/close

Veri gizliliği

DSV, kişisel verilerin korunmasını ve kurumsal ve teknik tedbirlerin alınmasını taahhüt etmektedir

Veri gizliliği

DSV, kişisel verilerin korunmasını ve kurumsal ve teknik tedbirlerin alınmasını taahhüt etmektedir.

DSV Genel Gizlilik Politikası

DSV, nakliye ve/veya lojistik hizmetlerini (“hizmetler”) satın aldığınızda, haber bültenleri aldığınızda ya da DSV web sitesinde gezindiğinizde, kişisel verilerin korunması için kişisel verilerin korunmasını ve kurumsal ve teknik tedbirlerin alınmasını taahhüt etmektedir.

DSV Genel Gizlilik Politikası, DSV Grubu bünyesinde uygulanan veri koruma standartlarına yönelik kurumsal bir kılavuzdur ve yasal veri koruma gerekliliklerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. DSV Grubu bünyesinde yer alan bütün şirketler, müşterilere, son tüketicilere ve tedarikçilere ait kişisel verilerin kullanılmasında bu düzenlemelere bağlıdırlar. 

DSV web sitesini kullanarak ya da DSV hizmetlerini alarak, kişisel verilerinizin DSV tarafından bu gizlilik politikası ile DSV web sitesinin kullanımına dair Yasal Bildirimde belirtildiği şekilde toplanmasına ve işlenmesine onay verirsiniz. Yasal Bildirimi okumak için:

http://www.tr.dsv.com/About-DSV/legal-notice   

Kişisel Veriler ve Veri İşleme Amaçları

DSV, bir nakliye ve lojistik hizmetleri sağlayıcısıdır. İrtibatta bulunduğunuz DSV işletmesi, tarafınıza hizmetlerin sağlanması sürecinin ya da DSV web sitesini ziyaret etme sürecinizin bir parçası olarak hakkınızda alınan ve işlenen kişisel verilerin veri kontrolörüdür.

DSV, örneğin adınız, soyadınız, unvanınız, şirketiniz, telefon numaranız, posta ya da e-posta adresiniz gibi sevkiyat bilgilerinize dair, müşteri olarak sahip olduğunuz kişisel verilerinizi toplamaktadır.

DSV, bu bilgilerin web sitesinin halka açık herhangi bir kısmında yer almasını zorunlu tutmamaktadır.

Amacınıza bakılmaksızın, ırk ya da etnik köken, din, sendika üyeliği, cinsel yönelim, sağlık, genetik ya da biyometrik veriler gibi hassas kişisel verilerinizi bize açıklamamanızı tavsiye ediyoruz.

DSV, belirli bir hizmetten yararlanan kişi olarak size hizmet sağlamak ya da hizmet sağlanmasında yardımcı olmak sizden taleplerde bulunmak ya da taleplerinizi yerine getirmek üzere, hakkınızda diğer veri kontrolörlerinden kişisel veriler alabilecektir. DSV, talebiniz üzerine, söz konusu tarafların kimliğini size temin edebilecektir. 

Kişisel verileriniz esas olarak, DSV ya da DSV müşterisi ile yapmış olduğunuz sözleşmenin gerçekleştirilmesi ya da taleplerinizin karşılanması ya da karşılanmasında yardımcı olunması (örneğin, kayıt ya da anket sürecinin bir parçası olarak bir irtibat formunun doldurulması sırasında) amacıyla işlenmektedir.

Verilerin Üçüncü Taraflara Açıklanması

Genel olarak, DSV sözleşmeli hizmet sağlayıcıları ile danışmanları hariç olmak üzere, bilgileri üçüncü taraflarla paylaşmamaktadır.

 

Bununla birlikte, DSV’nin verileri belirli üçüncü taraflarla paylaşmasını gerekli kılacak bazı durumlar söz konusu olabilecektir. Söz konusu durumlar, DSV’nin yasal yükümlülüklerine riayet etmesi, kendisinin ya da diğerlerinin haklarını, mallarını ve güvenliğini koruması ya da DSV’nin işlerinin ya da varlıklarının herhangi bir kısmının satışı, tasfiye edilmesi için gerekli veri aktarımlarını içerebilecektir.

 

DSV, talebiniz üzerine, söz konusu üçüncü tarafların kimliğini size temin edebilecektir. 
 

Birey Olarak Haklarınız

Şu haklara sahipsiniz:

  • Yanlış olması durumunda kişisel verilerinizi düzelttirmek ve/veya sildirmek.
  • DSV’nin hakkınızda topladığı kişisel verileriniz hakkında bilgi almak.
  • Kişisel verilerinizin işlenmesine itiraz etmek.

Süreç sırasında vermiş olabileceğiniz bütün onaylar herhangi bir zamanda geri çekilebilir: aşağıda verilen irtibat bilgilerini kullanarak bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.

Gizlilik Hakkında Bizimle İrtibata Geçin 

Bu Gizlilik Politikasının içeriği ya da birey olarak haklarınız hakkında sorularınız olması durumunda, lütfen bizimle irtibata geçiniz:

  

Şikayette Bulunun

Kişisel verilerinizin uygun olmayan şekilde işlenmesi hakkında şikayet etmeyi ya da bildirimde bulunmayı istemeniz durumunda, DSV Gizli Bildirim Programı yoluyla gizli bildirim programımızı kullanabilirsiniz.

DSV Whistleblower Program

Ayrıca, yerel veri koruma kurumunuz/gözetim yetkili kurumunuz yoluyla da şikayette bulunabilirsiniz. DSV Ana Veri Koruma Kurumu: Premier Kampüs Ofis Gürsel Mahallesi İmrahor Caddesi No:29 A Blok Kat:6 No:212 34400 Kağıthane/İstanbul/Türkiye