open/close

Başlangıçlara yardımcı olmanın etkisi

"DSV için çok küçük olduğumuzu düşünmüştük"

Ama Rawbite da çok küçük değilmiş. Ve üç kurucu Nikolaj, Morten ve Rolf hızlı bir şekilde DSV'nin gönderi yapmanın oldukça pahalı olduğunu düşündükleri pazarlarda genişlemelerine yardımcı olabileceğini buldu.

Rawbite, üç kurucunun mutfak masalarında tasarlayıp test ettiği leziz ve sağlıklı atıştırmalık barlardır. İçlerinden seçim yapabileceğiniz farklı aromaları bulunmaktadır.

İlk başlayan şirketler küçük miktarlar ile başlar ve Rawbite için birden fazla yol var. İlk temasa geçilen, ekstra küçük atıştırmalık barların alanda kullandıkları paketlerinin içerisine eklenmesi için Danimarka silahlı kuvvetleri idi. Adı hızla yayılmaya başladı ve insanların geleneksel çikolatalı atıştırmalık barlara alternatif olarak sağlıklı ve leziz olan ürünlere ilgisi arttı, üretim mutfağın dışına çıktı ve ilk önce Çek Cumhuriyeti'nde Prag'da başladı, sonrasında ise Danimarka - Assens'de bulunan kendi fabrikalarına taşındı.

Ve yurt dışından da çok fazla ilgi vardı. Üretim kadar lojistik için de dışarıdan yardım almanın yapılması gereken bir şey olduğu oldukça açıktı.

Nikolaj şöyle diyor, "İnternette arama yaptığımızda DSV'yi bulduk. Ama 'Küresel Nakliyat ve Lojistik" kelimelerini gördüğümüzde onlar için çok küçük olduğumuzu düşündük."

Ama yeni işe başlayanlara yardım DSV'nin uzmanlık alanlarından bir tanesi. Nikolaj devam ediyor, "DSV ile ilk görüştüğümüzde kendimizi hemen rahatlamış hissettik."

»Onların sürücülerini arkadaşlarımız gibi görüyoruz ve bizimle çalışan taşımacılarının ve müşteri hizmetlerinin samimi ve doğrudan tarzını seviyoruz. «

"Ama hepsinden iyisi, Asya'ya ve aynı zamanda ABD'ye ihracat için çözümler tasarladılar.  Hava taşımacılığına gücümüzün yeteceğini ummuyorduk ama başardık."

"İşler bizim şu an çok iyi gidiyor, ilk kez Almanya'ya yüklenecek çok sayıda barımız var, Assens'deki fabrikamızda koca bir tırı doldurduk.  Bu muazzam bir andı!"

Rawbite Hakkında

Şirketin organik meyve ve fındık barlarının arkasında yatan fikir, insanların yanlarında taşıması kolay ve her yerde yiyebilecekleri basit, dürüst ve sağlıklı bir ürün yaratmaktı.

İlk Rawbite'ın mutfak masasında yaratılmış olmasından dolayı ürüne olan ilgi Danimarka ile birlikte Rawbite'ın satışta olduğu 25'in üzerinde ülkede durmadan artmaya devam ediyor.

Rawbite içerisindeki her şeyde basitlik, eğlence ve ürüne olan inanç var.

Şirketin mutfak masasından doğru büyümeye başlamış olmasına rağmen tarifler hala uygulanıyor ve tadı mükemmel olana kadar kimse durmuyor.

Ürünlerin kendisi, mümkün olduğu kadar narin bir şekilde işlenen doğal malzemelere saygı gösterilerek yaratılıyor.

Başlamak için yardım istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz

Teklif alın