open/close

Under Armour için lojistik koşusu

Hızla hareket eden marka için Depo yönetimi

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da Under Armour operasyonlarından sorumlu Frank van Overbeek "DSV gelen mal akışını 24 saat içinde ihtiyaçlarımıza tamamen uygun olarak işliyor,” diye konuştu.

Van Overbeek Under Armour’ın üç farklı sipariş akışı için DSV’nin başardığı çok kısa teslim sürelerinden de etkilenmiş – toptancılara, distribütörlere ve e-ticaret üzerinden. “Gelen iş yapma zamanı DSV ile yaptığımız düzenli toplantılarda her ay tartıştığımız bir temel performans göstergesidir (TPG)” diye ekliyor.

Under Armour ‘tüm sporcuları daha iyi hale getirme’ misyonuyla 1996 yılından beri yüksek kaliteli markalı spor giysileri ve ayakkabıları üretmektedir. Van Overbeek “buna amatör sporcular da dahil, tıpkı benim gibi” şeklinde açıklıyor. Maryland Üniversitesinden eski Amerikan futbolcusu Kevin Plank tarafından kurulan Under Armour DSV Solutions ile ilk kez 2010 yılında tanıştı. “Yeni bir ortak ararken DSV ile tanıştık. Eniyi fiyat/kalite oranını sundular ve şirket ve insanları hakkında iyi bir izlenim edindik.”

Kısa teslim süreleri
Doğruluğu kanıtlanan bir duyguydu, çünkü sadece üç veya dört ay gibi son derece kısa bir süre içinde DSV Under Armour’ın tüm envanterini Venlo’daki lojistik merkezine taşıdı ve aynı zamanda pick-pack operasyonunu da düzgün ve sorunsuz çalışır hale getirdi. Dahası, DSV’nin IT ekibi Manhattan depo yönetim sisteminin kurulumunda Under Armour’ın Baltimore’daki IT departmanına destek oldu ve hatta gelişme alanları önerilerinde bulundu.

“DSV bizim için yaşamsal öneme sahip bir şekilde ihtiyaçlarımız için insan gücü sağlamak istediğini ve sağlayabileceğini kanıtladı. Ayrıca, işimizin alışılmadık hızlı büyümesi söz konusu olduğunda esnek biçimde yanıt veriyorlar.”

Frank van Overbeek, Under Armour

Kendine Güven

"DSV Solutions olarak, hizmet açısından Under Armour’ın neye ihtiyaç duyduğunu net bir şekilde anladılar. Her iki şirket de son derece sorunsuz bir işbirliği sağlayan benzer kurumsal kültürlere sahip,” diyerek Frank van Overbeek sözlerine nokta koydu.

 

Under Armour hakkındaki müşteri öyküsünü okuyun
Teklif alın