open/close

Soğukkanlı nakliye

Hassas kargolar için birinci sınıf seyahat

Kargolarının özel bir şekilde ele alınması gerektiğinde DSV uzman ekibi deneyimi ve titiz planlaması ile yeniden iş başında.

Aalborg Hayvanat Bahçesi bize son ihtiyaç duyduğunda konu soğuk ortamda tutulması gereken bir kutup ayısıydı. Şimdi ise tam tersi, Arizona ABD’ye seyahatleri sırasında 25C’de tutulması gereken Güney Amerika timsahları.

Hayvanat bahçesi DSV tarafından sağlanan özelliklere göre yapılmış konteynırlara sahipti. Timsahlar 1-3 yaş arasındaydı ve yaklaşık bir insanın boyu kadar yani yaklaşık 180 santimetre uzunluğundaydı. Bu nedenle idaresi oldukça güçtü ve kolayca ciddi yaralanmalara neden olabilirlerdi.

Nakletmenin en iyi yolu hava deliğine sahip tüpler kullanmaktı, böylece dönemeyecek ve seyahat nedeniyle strese girmeyeceklerdi. Bu şekilde sıcaklık 25C’de sabit tutulduğu sürece susuz bir hafta seyahat edebileceklerdi.

Konteynırlar doğru sıcaklığı korumak için ısı ambalajları ile ambalajlandı, daha sonra uçuşları için havalimanında özel olarak ısıtılmış bir odaya gidecek olan önceden ısıtılmış kamyona yüklendi.

Özel olarak ısıtılan kamyonlar timsahları önceden hazırlanmış doğru sıcaklıktaki kargo bölmesine sahip uçağa götürdü.

Timsahlar yaşamlarını sağlamak için üreme programının bir parçası olarak nesli tükenmekte olan türler olduğundan nakliyenin çeşitli aşamalarının planlanması oldukça özen gerektirdi.

“DSV seyahatin her aşamasında doğru sıcaklığı garanti edebilir ve tüm yol boyunca doğru şekilde bilgilendirme sağlar”

- Rikke Kruse Nielsen, Aalborg Hayvanat Bahçesindeki Baş Zoolog

Aalborg hayvanat bahçesi hakkında

1935’de Danimarka’da kurulan Aalborg Hayvanat Bahçesi sadece ziyaret amaçlı bir yer değil aynı zamanda bir araştırma merkezi ve dünya çapında nesli tehlikede olan türlerin korunmasına katkı sağlayan Dünya Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliğinin üyesidir.

Daha fazla bilgi için bizimle irtibata geçin.

Teklif alın