open/close

Daha az CO2 ile A’dan Z’ye

Dräxlmaier taşımacılığın çevre üzerindeki etkisini azaltmak için DSV’yi kullanıyor

Uluslararası bir otomotiv parçaları tedarikçisi olan Dräxlmaier taşımacılık faaliyetlerinin çevre üzerindeki etkisini en aza indirmeye çok büyük önem veriyor. 

Ve bu azaltma işlemlerine yardımcı olması amacıyla, ürünlerin nereye ve nasıl taşınacaklarını ve ek sürdürülebilirlik önlemlerinin nasıl uygulanacağını belirlemek için DSV’nin aylık karbon raporlarını kullanıyor.

Karbon raporları Dräxlmaier’in nakliye yöntemine göre karbon emisyonları hakkında net bir değerlendirme elde edebilmesi  ve böylece yeni projelerinde proaktif olabilmeleri için giderek daha da ayrıntılı hale geldi.

Her ayrı nakliye için Aletlerin teknik özelliklerini, kat edilen kilometreyi ve ağırlığı da içeren bu ayrıntı derecesine şu anda pazarda ihtiyaç duyulmuyor ama Dräxlmaier için şimdiden oturmuş bir uygulamadır.

Dräxlmaier’de global taşımacılık lojistiğinden sorumlu olan Daniel Bracht “Her ayrı nakliye için karbon emisyonlarımızın ayrıntılı bir değerlendirmesini almak istiyoruz. Bu raporlardaki bilgiler daha sonra hangi rotaları kullanacağımız konusunda kararlarımıza yön veriyor.” Şeklinde konuşuyor. “Bunun yakın gelecekte bir ihtiyaç haline geleceğini kolaylıkla hayal edebiliyorum ve Dräxlmaier olarak buna hazırlıklı olmak istiyoruz.“

Alternatif taşıma yöntemleri

Raporlar sadece nakliyelerden çıkan toplam karbon emisyonlarını belirtmekle kalmıyor, aynı zamanda DSV’nin yayılan karbon birimi başına kaç adet mal taşıdığını tam olarak gösteren temel göstergeler de sağlıyor.

Eğer sevkiyat kalitesinden taviz vermeden çabaları artırma şansımız varsa, DSV çevre üzerinde daha düşük etkiye sahip çözümler geliştirmek amacıyla Dräxlmaier ile görüşüyor. Örneğin tırlar yerine tren veya deniz ve havayolu kombinasyonu kullanmak. Bu biraz daha fazla zaman alıyor ama hem maliyeti hem de çevre üzerindeki etkiyi azaltıyor.

“Bir zaman dilimi boyunca karbon emisyonlarını eşleştirmek ve karşılaştırmak bize üzerinde palet başına mal hacmini artırmak, malları daha az sayıda araç üzerinde bir araya getirmek, vb. gibi çeşitli ayarlamalar yapabilmemizi sağlayan bir temel sağlıyor. Bu da karşılığında verimliliği artırıyor. Bu, normal olarak verimliliği artırmak ve çevresel ayak izini azaltmak için DSV’nin uygulayabileceği önlemleri beraberinde getiriyor.”

Martin Lunow Hylsenberg Pedersen, Grup CSR Müdürü, DSV

Devam eden kaliteli hizmet talebi

DSV’nin Dräxlmaier ile birlikte değiştirdiği bir nakliye görevlendirmesine bir örnek olarak konteynırların Bangkok Limanından iç kısımlardaki bir fabrikaya taşınması verilebilir. Önceden normal tırlarla taşınıyorlardı, ama Eylül 2013’ten bu yana DSV hepsini CNG (Sıkıştırılmış Doğal Gaz) ile çalışan tırlarla teslim edebilmekte ve böylece karbon emisyonlarını çok büyük ölçüde azaltmaktadır.

Dräxlmaier ilave Asya havayolu rotaları sağlamak için de DSV’yi kullanmaktadır. Mevcut işbirliği Almanya, ABD,  Tayland, Malezya ve Çin arasında havayolu taşımacılığından Tayland’da ilave karayolu taşımacılığına  kadar uzanmaktadır. Aynı zamanda bir dizi Avrupa ülkesinden Almanya’daki fabrikalara lojistik hizmetleri de veriyoruz.

Dräxlmaier hakkında

Dünya genelinde 50.000 çalışanı ile Dräxlmaier Grup Almanya’daki en büyük aile şirketlerinden biri ve aynı zamanda dünyanın önde gelen otomotiv sanayi tedarikçilerinden biridir. 50 yılı aşkın süredir Dräxlmaier grup lüks otomobiller için özel iç kısımlar ve elektrikli ve elektronik bileşenler ve sistemler geliştirmeye ve üretmeye odaklanmıştır.

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle temas kurun

Teklif alın