open/close

Tehlikeli veya riskli yükler gemide mi?

Aslanlar taşıdığımız tek tehlikeli yükler değil

 

Burada DSV’de, sıra dışı bir şey gönderebilir miyiz diye bir arama yapıyoruz - tehlikeli mallar bizim için sorun değil. Lityum piller? Sorun değil - kural ve yönetmeliklerde gezinmenize yardımcı olacağız.

Ancak canlı hayvanların dünya çapında taşınması, DSV'nin taşıdığı gönderilerin çoğundan daha karmaşıktır.

Colorado, Keenesburg'daki Vahşi Hayvan Sığınağı'nın İcra Direktörü Patrick Craig, Güney Kore'deki bir hayvanat bahçesinden üç aslan toplamaya ve onları yeni evlerine sığınakta 15 dönümlük bir alanda güvenli bir şekilde nakletmeye çağırdı. Yolculuk, Seul, Güney Kore'den Los Angeles'a bir uçuşu ve ardından uzun bir kamyon yolculuğu yaptı.

Planlama, gümrük ve ithalat izni

Patrick Craig, “Bu, Asya'dan gelen hayvanların ilk kurtarılmasıydı ve DSV personeli ve ilgili desteğin sağladığı yardımlardan dolayı en iyi planlanmış ve yürütülen kurtarıcılardan biri haline geldi” dedi.

“Kısa süren teslim süresi göz önüne alındığında, bu kurtarma son derece zor olabilirdi, fakat DSV, her şeyi almak için çok sıkı çalıştı, böylece kurtarma çok kısa bir sürede gerçekleştirildi. Tüm üslerin kaplandığından emin olmak için ekibimizle çalışabildiler, bu da geciktirilemeyen canlı hayvanlarla uğraşırken kritik öneme sahip. ”

Wild Animal Sanctuary'ın yaptığı iş önemli ve karmaşıktır ve her hayvan kurtarma, en iyi lojistik operatörlerini bile test eden kendi sorunları ve zorlukları ile birlikte gelir.

“DSV tarafından zamanın ötesine dizilen ve ayrılan ayrıntıların birçoğunu alabilmeyi başarmak, başka ülkeden alınmasını sağlamak son derece zor” dedi.

- Patrick Craig, Colorado, Keenesburg'daki Vahşi Hayvan Sığınağı İcra Direktörü

Herhangi bir taşımacılığın içinde sızmalar olsa da, ABD ve Kore'deki DSV ekipleri, süreç boyunca izin sorunları, son dakika uçuş değişiklikleri ve yeniden düzenlenmiş yer lojistiğinin üstesinden gelmek için birlikte çalıştılar. Patrick, DSV ile çalıştığı süre boyunca, ekibin kritik denetimleri ve iletişimleri düzenlemede daha yetkin olduğunu fark etti ve başka bir uluslararası hayvan kurtarma için tekrar geldiğinde DSV'yi seçeceğini söyledi. Aslanlar da servis hakkında şikayette bulunmadı.
“Büyük etoburları korkunç taciz durumlarından kurtarmak ve onları huzur ve rahatlık içinde hayatlarının geri kalanında yaşayabilecekleri bir sığınağa nakletmek, tüm çabayı sarfeder” diye ekliyor.

Vahşi Hayvan Barınağı Hakkında

Wild Animal Sanctuary şu anda Colorado'da on bin hektardan fazla alana sahip iki site işletmektedir. Kutsal alan hayvanları hayvanlardan kurtararak kurtarır ve onları başka türlerle birlikte büyük doğal yaşam alanlarında özgürce yaşayabilmeleri ve dolaştırabilmeleri için onları iyileştirir.


Hayvanların taşınmasıyla ilgili diğer vakalarımızla ilgileniyor musunuz?

Timsahlar
Leopar
Kutup ayısı