open/close

Biz gemiye tuhah şeyler yüklüyoruz

Uzun, ağır - hatta vahşi

Büyük bir kutup ayısını Danimarka’dan Kanada’ya herkes taşıyamaz. Ayı tüm yolculuk boyunca uyanık kalmalıdır ve bu büyük hayvanın tedirgin olmaması için her şey son derece sakin kalmalıdır. İşte bu yüzden Aalborg Hayvanat Bahçesi ne zaman türlerin korunması programlarının bir parçası olarak hayvanlarından birinin dünyanın herhangi bir yerine güvenli bir şekilde taşınması gerekse, DSV’den yardım istemektedir.

Milak’ın seyahatleri birkaç aşamadan oluşuyordu ve DSV bunların hepsinde oradaydı. Ayı önce özel olarak tasarlanmış bir kafese taşındı ve sonra karayoluyla Amsterdam’a götürüldü. Oradan kargo uçağıyla Montreal’e uçtu. Son olarak bir kamyonla Vahşi Yaşam Hayvanat Bahçesindeki yeni evine göürüldü.

Kutunun dışı

Milak planlananın aksine kafese girmek istemedi, bu nedenle özel yapım metal kutunun içine taşınabilmesi için veteriner tarafından uyuşturulması gerekti. Yakından baktığında DSV’den nakliyeci Anja Bege Knudsen kutunun uçağın ambar ağzına sığması için olması gereken 160 santimetreden daha yüksek olduğunu fark etti. 280 kiloluk kutup ayısı huzur içinde uyurken, kafes hızla modifiye edildi. Milak yeniden modifiye edilen kutunun içinde tekrar uyandığında, nakliye artık başlayabilirdi.

»DSV’den Anja’nın tüm yolculuk boyunca bizimle olmasından son derece mutluyuz. Milak’ın güvende olmasını sağladı ve ayrıntıya verdiği önemden çok etkilendik. Her şeyden öte, bu özel nakliye sırasında DSV’den aldığımız hizmet inanılmazdı. «
Trine Hammer Jensen, Aalborg Hayvanat Bahçesi Veterineri.

Yeni ailesine kırmızı bir kurdeleyle teslim edildi

Milak nakliye kutusunun etrafına harika bir kırmızı kurdele sarılmış halde emin bir şekilde Kanada’ya vardı. Vahşi yaşam hayvanat bahçesi bu harika hediye için çok minnettardır ve Milak’ın yeni kutup ayısı ailesi de Danimarkalı göçmeni bağrına bastı.

Aalborg Hayvanat Bahçesi

Aalborg Hayvanat Bahçesi Nisan 1935’te açılmıştır. Hayvanat Bahçesinin 8 hektarlık alanında 138 ayrı türde 1.200’den fazla hayvan barınmaktadır. Aalborg Hayvanat Bahçesinin genel amacı, doğrudan uluslararası yetiştirme ortaklıkları ve vahşi yaşamdaki koruma projelerine destek aracılığıyla ve dolaylı olarak tehlike altındaki hayvanlar hakkında bilgi dağıtımı aracılığıyla hayvanların ve içinde yaşadıkları doğanın korunmasıdır. 

Aalborg Hayvanat Bahçesi web sitesine gidin

St-Félicien Vahşi Hayat Hayvanat Bahçesi Hakkında

İçinde 75 ayrı tür bulunan St-Félicien Vahşi Hayat Hayvanat Bahçesi (İngilizce: Wild Zoo of St-Félicien) 4,86 kilometre karelik alanıyla Kuzey Amerika’daki en büyük hayvanat bahçelerinden biridir. Ziyaretçilerin trenle gezdikleri Doğa Yolu Parkı ve geniş hayvan habitatları ile Hayvanat Bahçesi yarı arktik iklimlerden gelen vahşi yaşamın korunması konusunda kararlıdır. Boreal Biodiversity Inc. Koruma Merkezi tarafından işletilmektedir.

Zoo sauvage de St-Félicien web sitesine gidin

Teklif alın