open/close

İmkansızsı başarırız

Olağanüstü bir nakliyeye ihtiyacınız olduğunda.

Canlı ve bir yırtıcı kedi taşımak zordur. Yolculuk sırasında uyanık olmalı ve bilmedik durumlara ve yabancılara karşı sinirli bir tutum içinde olabilir. Bu, onların kendilerine incitmelerine veya zarar vermelerine neden olabilir veya onların kafes zarar neden olabilir. Eğer hayvanların özel bakıma ihtiyacı varsa, nakliyedeki gecikmeler daha ciddi sorunlara neden olabilir.

Bu yüzden Danimarka'daki Aalborg hayvanat bahçesi, nesli tükenmekte olan İran leoparı’nın nakliyesini DSV’nin gerçekleştirmesini istedin. Kalifornia’daki yeni evine ulaşması için Avrupa ve Atlantik Okyanusu’ndan geçekerek Amerika Birleşik Devletleri genelinde seyahat etmek zorunda kaldı.

Dünyada hassas Nakliye

Nakliye birkaç adımda gerçekleşti. Bam Bam ilk önce özel yapım bir kutuya yerleştirildi ve daha sonra DSV tırı ile Amsterdam’a görütüldü. Oradan da Charter flight ile Los Angeles’a götürüldü.

Dikkatli planlama ve işleme sayesinde Bam Bam, güvenli bir şekilde ve zamanında geldi.

Bam Bam'ın ABD’ye yolculuğu sorunsuz gitti. Taşıma, küresel tehlikedeki türleri korumak için global işleyişin gerekli bir parçasıdır ve Aalborg Hayvanat Bahçesinin ve DSV’nin bu hassas ve potansiyel olarak tehlikeli hayvanın taşınması gibi profesyonel bir nakliye işini yapmasından dolayı mutluyuz.

Joe Maynard, EFBC's Feline koruma Merkezi Başkanı

Nesli tükenmekte olan türlere yardım

Bam Bam artık Rosamond’da nesli tehlikede olan İran Leoparları’nın yetiştirilmesi programının bir parçasıdır. Neyse ki potannsiyel arkadaşı Kiana çiftleşecek. Fransa'dan geliyor ve hala zamanını bekliyor.

İran leoparı (Panthera pardus saxicolor), Batı Asya'ya özgü alt türden bir leopar’dır. Alttürden leoparların en büyüğü olduğu söyleniyor. Iran, Azerbaycan, Ermenistan, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan ve Afganistan’da yaşıyor. Yetişme ortamı, dağ, bozkır, meralar veya yırtıcı bir hayvana uygun olan herhangi bir yere göre değişir.

EFBC's Feline koruma Merkezi hakkında

Dünya’nın en fazla nesli tükenlmekte olan 70 kedigil familyasına ev sahipliği yapan EFBC'ın kedi yetiştirme hayvanat bahçesi ve araştırma tesisidir. Rosamond, California'da 1977 yılında kurulan tamamen kamu bağışı çalışan ve kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Kedi koruma Merkezi Web sitesine gitmek için tıklayın.

Aalborg hayvanat bahçesi hakkında

Aalborg hayvanat bahçesi Nisan 1935'te açıldı. Hayvanat Bahçesi, 1200'den fazla hayvanı ve 138'barınma alanı ile 8 hektarlık bir alan kaplamaktadır. Aalborg Hayvanat Bahçesi’nin amacı, hayvanların birbirleri ile olan münasebetleri ve doğal yaşam alanları vahşi ve nesli tükenmekte olan hayvanlar hakkında bilginin yayılması yoluyla dolaylı olarak destek amacıdır.

Aalborg Hayvanat Bahçesi Web sitesine gitmek için tıklayınız.

Teklif alın