open/close

Son mil teslimatı

DSV çay ve kahve ithalatçılarının en iyisini almalarına yardımcı olmaktadır

Sınırlı lojistik bilgisi ile büyümekte olan bir kurumun, onu kucaklayacak ve besleyecek bir tedarikçiye ihtiyacı olur. Bundan dolayı DSV'nin hizmeti, şeffaflığı ve esnekliği, Portioli Coffee'nin aradığı değeri ona sağladı.

DSV, çay ve kahve ithalatçılarının en iyisini almalarına yardımcı olmaktadır. Restoran işletmecisi Elias Grigoriou, PortioliCaffè dükkanını 2011 yılında Hollanda'da açtı. Hem aynı adı taşıyan İtalyan markasının Hollanda distribütörü, hem de Sri Lanka'dan gelen Silkenty çay markasının. Aynı zamanda GIME kahve makinelerinin de dağıtımını yapıyorlar.

Birincil hedefleri restoranlar, oteller ve kafeler. Ürün ayrı olarak satın alınabileceği gibi toplam çay ve kahve çözümlerinin bir parçası olarak da satın alınabiliyor.

Elmaları elmalarla karşılaştırıyoruz

Kahve ürünlerinin hepsi karayolu ile İtalya'dan ithal edilmektedir. Çay ise deniz ve havayolu ile Sri Lanka'dan ithal edilmektedir.

»Küçük bir şirket olmamızdan ve taze ürünler üzerinde odaklanmamızdan dolayı lojistikle ilgili sorunlar yaşıyorduk. Depodaki stok seviyemizi düşük tutmamız çok önemli - bu şekilde ürünler taze kalıyor ve sermaye harcaması da az «

Elias Grigoriou, Restaron İşletmecisi

PortioliCaffè Hollanda büro müdürü Avinandha Ramsoedh şöyle açıklıyor; "Düşük stok seviyeleri, beklenmedik bir anda büyük siparişler geldiğinde zorlayıcı oluyor. Genelde Hollanda'ya bizim için sevkıyatı ayarlayan alıcı oluyor. Bu da taşıma üzerinde hiçbir etkimizin olmaması anlamına geliyor ve işler genelde yolunda gitmiyor." Avinandha aynı zamanda Hollandalı şirketin taşıma işlerinde de sorumlu.

Sri Lanka'da çay ithalatının da kendine has zorlukları var. "Çay sadece sipariş üzerine hazırlanıyor. Çayın taze olması gerektiğinden dolayı stoklarımızda bulundurmak istemiyoruz, bazen sipariş ve teslimat arasında üç aylık süreler olabiliyor," diyor Ramsoedh ve devam ediyor;

"Ben taşımadan sorumluyum, ama uzman değilim. Taşıma kotaları çok karmaşık bir alan, bundan dolayı elmaları elmalar ile mukayese etmek çok zor."

Lojistiğin yeniden değerlendirilmesi

2014 yılında şirket lojistiğini yeniden değerlendirmeye karar veriyor. "İtalya'dan taşıma işlemlerini kendimiz ayarlamak istedik ve bundan dolayı da bize yardımcı olacak bir tedarikçi arayışına girdik. Önceki tedarikçimiz iyi değildi. Küçük şirketleri ciddiye almadıkları hissine kapılıyorsunuz. İnternet üzerine yeni bir tedarikçi aradım ve DSV'yi buldum" diyor Ramsoedh ve devam ediyor;

DSV'yi bir süredir kullanıyoruz ve servisi gerçekten de hızlı. Sadece bir müşteri hizmetleri takımı ile irtibattayız, bundan dolayı konuştuğunuz insanların sayısı da sınırlı oluyor.

DSV'ye geçtikten sonra operasyonlarda da bir sıçrama oldu. Depomuz, bir sürü dar sokağı olan Utrecht'in merkezinde, dolayısıyla büyük bir tırın buraya girmesi zor oluyor. DSV, daha küçük kamyonetler ile bu sorunu çözdü."

DSV Karayolu Ticaret Müdürü Patrick van Ulft ise şöyle diyor; "Müşterilerimizle olan açık ve doğrudan irtibat sayesinde hizmetimizi nasıl iyileştirebileceğimizi de öğrenebiliyoruz."

PortioliCaffè Hollanda Hakkında

PortioliCaffè Hollanda, Portioli kahvesinin Hollandalı ithalatçısıdır. Giorgio Portioli 1958 yılında, Milano Eustachi caddesindeki küçük “tasting bar” dükkânı satın aldı ve kavurma makinesi ile yüksek kaliteli kahve tohumlarını kavurmaya ve satmaya başladı. Elde ettiği başarı ile karışımlarını İtalya'da bulunan diğer bar ve kafelere satıyor. 1989 yılında şirket daha büyük bir genel müdürlüğe taşındı ve dünya genelinde ihracat yapmaya başladı. Daha fazlası için www.portioli.nl adresini ziyaret edebilirsiniz.

Uzamanlarımıza ulaşmak için tıklayınız

Teklif alın