open/close

Evet yapabiliriz!

Akıllı lojistik çevresel etkiyi azaltır

İsveçli bira işletmesi Spendrups tedarikçisi Ball’dan sadece biranın değil aynı zamanda boş alüminyum kutuların tam zamanında teslimatı için DSV’i kullanır.

DSV’nin İsveç’in merkezindeki bira işletmesinden müşterilerine sadece bira kutusu nakletmesi yerine Spendrups artık DSV’i bira işletmesine kullanılmamış boş kutu nakletmek için de kullanmaktadır.

Ball’un güney İsveç’te Malm’da bulunan kutu imalat tesisi DSV’nin alıp 600 km uzakta İsveç’in merkezindeki Spendrups bira işletmesine teslim ettiği yeni kutuları tedarik eder. Aynı kamyonlar daha sonra kutuları yeniden Malm bölgesine götürür, ancak bu sefer kutularda bira veya alkolsüz içecek bulunur.

“Spendrups için çok önemli görüldüğü gibi kamyon hareketi sayısını ve CO2 emisyonunu azalttığından çevre için mükemmel bir yaklaşım.”

- Claes Åkesson, Spendrups Bira İşletmesinde Çevre ve Sürdürülebilirlik Direktörü

Bir diğer nakliye tedarikçisi yeni kutuları Ball’dan Spendrups’a naklediyordu, ancak DSV hali hazırda kutuları Ball'dan Danimarka'ya ve Norveç'e naklettiğinden DSV'e yönelmek Spendrups'a mantıklı geldi. DSV normalden daha fazla kamyon gerektiren mevsimsel artışlar dahil Spendrups tarafından gerekli görülen kapasiteyi de karşılayabiliyordu.

Spendrups üç yıl için DSV ile sözleşme yaptı. Tahsis edilmiş DSV kadrosu ve taşıyıcıları hem Spendrups hem de Ball ile yakın bir şekilde çalışmaktadır, böylece sürücüler müşterilerin ihtiyaçlarını bilir, tümü eğitimlidir ve öngörülmemiş trafik gecikmeleri gibi herhangi bir şeyin yanlış gitmesi durumunda ne yapılacağı hakkında yazılı talimata sahiplerdir.

Temizlik konusunda özel talep ile zaman açısından önemli nakliye

Spendrups kirlenmemeleri için boş kutuların nasıl ele alınacağı konusunda yüksek standartlar belirler. Ball’dan ayrılırken tüm kamyonlar mühürlenir ve bira işletmesinde ulaşıldığında kırılmış olan bir mühür nakliye kurcalanmış ve kutular kirlenmiş olabileceğinden kamyonun otomatik olarak reddedilmesi anlamına gelir.

Spendrups Hakkında

Spendrups yüzyıl önce kurulmuş bir aile şirketidir. Bazı bira markalarının yapımı yanı sıra bir dizi alkolsüz içecek de üretir. Tüm biraları 1516 tarihli Alman Bira Saflık Kanununa göre üretilir, içeriği sadece arpa, şerbetçiotu, su ve maya olabilir.

Daha fazla bilgi için bizimle irtibata geçin

Teklif alın