open/close

Çocuk oyunu için ciddi lojistik

Oyuncakların piyasaya sunulması

Global oyuncak fenomeni Hatchimals, 2016 Noel’i için çocukların mutlaka sahip olması gereken bir ürün olmuştu.

DSV, 1990’lu yılların başından bu yana, Hatchimals üreticisi Spin Master’in Birleşik Krallıkta büyümesine yardımcı olmuştur. Ve DSV’nin 2016 yılının başında UTi’yi satın almasından bu yana, Spin Master aynı zamanda, artık Kuzey Amerika ve Avrupa’da da bir DSV müşterisidir. Bundan dolayı, Spin Master ve DSV’nin kilit personeli, Kaliforniya’da üç günlük bir seminerde bir araya gelmişlerdir.

Bütün ortaklarımız, yenilikçi olmalıdır.

Chris J. Jackson, Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı, Spin Master

Ortaya çıkan inovasyonlara bir örnek de, oyuncak distribütörlerinin sattıkları oyuncakları stoklarında bulundurmalarına gerek bulunmadığı, drop shipping (stoksuz satış) yöntemidir. Oyuncaklar, doğrudan DSV’nin lojistik tesisinden teslim edilmektedir – ancak müşteri için bütün işlem, distribütörün kendi ekosistemi içerisinde gerçekleşmiş gibidir. Başka bir kilit başarı da, verimin %20 artması ve DSV’nin artık kabul edilen nakliye penceresinin ilk gününde bütün siparişleri paketleyip sevkiyata hazır hale getirmesidir.

Kaliforniya seminerinin başarısı, aynı toplantının Birleşik Krallıkta da tekrarlanmasına yol açmıştır ve artık Spin Master’ın büyümesinin yönetilmesi için bir IT yol haritası bulunmaktadır. Bu yol haritası, EDI (Elektronik Veri Alışverişi) sisteminin yükseltilmesi, Depo Yönetimi Sisteminin optimizasyonu ve stok toplama işleminde tarayıcıların kullanımının arttırılmasını içermektedir. Chris J. Jackson bu konudaki görüşlerini, “Spin Master için kilit ölçüm, hep birlikte başarıya ulaşacağımız ortaklıkların geliştirilmesidir” sözleriyle açıklamaktadır.

Spin Master hakkında

Hatchimals üreticisi Spin Master, 1994 yılında Kanada’da kurulmuştur. Şirket aynı zamanda, Zoomer Chimp, Air Hogs ve Paw Patrol gibi diğer oyuncakları da üretmektedir.

Spin Master, yolunu çocuk eğlence endüstrisine çevirdiğinde, kurucular daha büyük şirketlerin yerleşik markalarıyla başarılı bir şekilde rekabet etmek için, müşterileri “hayran” bırakacak ve geleneksel oyuncak pazarını rahatsız edecek yenilikçi ürünler tasarlamaları ve pazarlamaları gerektiğini anlamışlardı. Spin Master, günümüzde hala aktif bir şekilde görev almakta olan kurucuların verdiği ilhamla, yaratıcılık, ortaklık ve tutkuya dair kökleri derinlere dayanan kültürünü her zaman korumuştur.

 

www.spinmaster.com

 

Daha fazla bilgi için bizimle irtibata geçiniz.

Teklif alın